Співпраця батьків з директорами шкіл - як...

Співпраця батьків з директорами шкіл — як вирішити цю проблему?

Міністерство освіти і науки України давно піднімає цю тему, але поки не знайшло правильного рішення, щоб викорінити всі проблеми взаємин батьків з директорами загальноосвітніх закладів.

При цьому, колишній міністр освіти, Сергій Квіт, давав на початку березня обіцянки, що такий механізм буде розроблений, і що будуть створені всі типові документи для вирішення такої проблеми. Адже батьки і так дають регулярно гроші на фонд школи, ремонти та інше. А за фактом дуже рідко ці кошти йдуть дійсно на потреби установи. У більшості випадків вони просто потрапляють в кишені директорів, які потім створюють видимість ремонту. Тому проблема вимагає дійсно швидкого і суворого рішення.

А ось Павло Хобзей стверджує, що поки нічого оптимістичного в цьому плані сказати не можна. Вже пропонувалися деякі варіанти, але вони не були схвалені. Так, посилалися на приклад сусідньої Польщі, де є два види шкіл — публічна і не публічна. У першому варіанті категорично не допускаються різні збори коштів з батьків. А ось в непублічною — це все доступно. На жаль, така пропозиція була відразу ж відхилена.

Але іншу пропозицію зустріли більш позитивно. Вона стосується прозорості батьківських фондів. Виходить, що вони стають громадськими організаціями, схожими на інші юридичні особи. Керувати ним буде ніхто інший, як директор школи або іншого навчального закладу.

Слід зазначити, що проблема відносин батьків, директорів шкіл і вчителів актуальна не тільки для найбільших міст, а й для маленьких районних центрів. Тому всі готові зібратися і розробити такий документ, який би дозволив розставити всі крапки над «і».

Цікаво, що в міністерстві освіти керівники відомств показують непогану роботу. Так, рівень відповідальності Квіта становив 70%, так як він зміг виконати 58 своїх обіцянок з 83. А ось Лілія Гриневич має показник в 67%. Вона поки на своєму місці дала тільки три обіцянки, і всі вони зараз знаходяться в процесі виконання.


Top