Школа повинна давати освіту для життя!

Школа повинна давати освіту для життя!

Новий міністр освіти і науки України вирішила активно взятися за українську школу. Більшою мірою приділяти увагу на зміст освітнього процесу, а саме — чому ми вчимо наших дітей. Адже знання повинні бути про сучасне життя, з можливістю їх реального застосування.

umniki_i_umnicy

Стратегічна мета — це створення такої системи освіти, яка зможе дати можливість, незалежно від здібностей, походження, матеріального становища, стати успішним у житті і зайняти гідне місце в суспільстві. При цьому для дорослих така система також буде вигідною, адже вони зможуть навчатися протягом усього життя, удосконалити свої знання.

Слід зазначити, що такі науки, як фінансова грамотність та підприємництво — не нові предмети в школах. Це те, що повинно бути розвинене в дітях завдяки навчанню, зокрема завдяки математиці. Це дозволить молодшим школярам з легкістю порахувати свій бюджет після походу в магазин або зоопарк, правильно розрахувати свої витрати. А вже дорослі школярі зможуть розрахувати свої плати за кредитами, виплату податків і іншого.

Зміна такої системи просто не можлива без трансформації вчителів. Вони повинні вміти викладати сучасний матеріал, наводити приклади з життя. Тому всі вони повинні пройти підвищення кваліфікації вже за сучасними методиками.

І звичайно ж, без реформ справа буде стояти на місці. Є невідкладні кризові питання, серед яких і своєчасне забезпечення атестатами  школярів, можлива їх розробка і друк на рівні кожної школи, що здатно зменшити терміни на виготовлення і вартість такого примірника.

Гостро стоїть і питання підручників, так як їх не встигають оновлювати і давати школам нові. Зараз ось держава намагається допомогти максимально забезпечити школи підручниками 4 і 7 класу, які були вже випущені в цьому році, але в повному обсязі не були доставлені.

Всі ці питання вимагають термінових заходів і дій. Це вкрай важливо зараз, так як на носі вже новий навчальний рік і міністру освіти доведеться працювати складно і уважно, щоб виправдати свою довіру і показати професіоналізм в цьому сфері і на цій посаді.


Top