Реєстрація на ЗНО 2016 року для учасників АТО і...

Реєстрація на ЗНО 2016 року для учасників АТО і жителів Донбасу, Криму закінчується завтра!

20 травня 2016 року — це останній день подачі заявки на участь у ЗНО, в додатковій сесії міської ради, для тих випускників, які живуть на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Це ж правило відноситься і для самих учасників АТО, які хочуть отримати заповітні сертифікати і почати своє навчання у вищих навчальних закладах країни.

Таким особам необхідно подати всі реєстраційні документи, разом із заявою про своє бажання пройти тестування у додатковій сесії. Також важливо докласти документ, який підтверджує не можливість учасника проходити тестування разом з іншими випускниками. Для учасника АТО, наприклад, таким документом вважається його посвідчення учасника бойових дій. Може зійти і довідка про участь людини в проведенні бойових дій, участі в антитерористичній операції в рамках захисту територіальної цілісності нашої країни.

А ось випускникам, які змушені проживати на окупованій території необхідно надати до регіонального центру оцінювання якості освіти копію паспорта з даними про прописки. Якщо паспорта ще немає, підійде і копія даних одного з батьків.

Так, всі бажаючі здобувати вищу освіту в Україні, мають можливість в окремому списку здавати тестування і перевіряти свої знання. Відзначимо, що до вищого навчальних закладів нашої країни приймаються тільки сертифікати українського зразка. Отримати сертифікат з високими балами вам неодмінно допоможе кваліфікований репетитор.

Поки реєстрація триває, наша держава всіляко намагається підтримувати програму ЗНО. Ось і недавно стало відомо, що народні депутати України, а саме 235 обранців, підтримали рішення про збільшення бюджету витрат на ЗНО 2016 на 30 млн. Грн.

Як каже Інна Совсун, ці кошти необхідні для оплати праці вчителів, які залучені до проведення і перевірки ЗНО. Вони знаходяться на самих пунктах тестування. Загальний бюджет становить 59 млн 800 тисяч грн, але до цього доступна була лише половина. До фінансування потрібної суми буде взято з резерву освітньої субвенції. Сама ж Інна Совсун вказує, що такий пробіл в засобах був викликаний тим, що при плануваннї державного бюджету на цей рік не було враховано підвищення зарплати працівникам Українського центру якості освіти.


Top