Реформа освіти: школярі вчитимуться 12 років

Реформа освіти: школярі вчитимуться 12 років

В освітньому відомстві презентували проект реформи шкільної освіти, обговорення якого тривало протягом трьох років. Мета реформи — зробити випускників українських шкіл конкурентоспроможними в умовах ХХІ століття: всебічно розвиненими, здатними критично мислити, патріотами з активною життєвою позицією. Про це під час представлення проекту реформи заявила міністр освіти Лілія Гриневич. Нова шкільна освіта в Україні буде сформована на принципах поваги до прав людини і основах демократії, а також орієнтована, в першу чергу, на потреби учнів.
1329903574_sh
Головна зміна, яку принесе впровадження реформи в школи нашої країни, — це введення 12-річної освіти, розділеного на три етапи. Перший — чотирирічна початкова школа, другий — п’ятирічна базова середня школа, яку пропонують назвати гімназією, третій — профільна середня школа, в якій учні навчатимуться три роки. При цьому після 10 класу кожен школяр отримає право змінити профіль навчання, якщо обраний раніше йому не підходить з деяких причин. А 11 і 12 класи будуть передбачати поглиблене або ж орієнтоване на практику вивчення певних предметів. На допомогу випускникам завжди прийдуть репетитори з алгебри, геометрії, біології та інших важливих предметів.
Передбачається, що реформа освіти буде впроваджена в школах України з 2018 року, заявляють у Міносвіти. Тому в 12 класи учні підуть тільки в 2029.
Дана реформа також передбачає значне розширення автономії загальноосвітніх закладів, перш за все, в питаннях, що стосуються складання навчальних планів. Як результат, освітня політика в регіонах країни буде здійснюватися з урахуванням культурних особливостей, а також запитів ринку праці. До того ж, планується підвищувати мотивацію вчителів, які будуть мати свободу творчості і постійно розвиватися професійно, тим самим підвищуючи якість освіти.
Завдяки реформуванню українських шкіл, кожна дитина нашої країни вже незабаром зможе отримати доступ до дійсно якісної освіти, запевняють у Міносвіти.


Top