Проблеми юридичної освіти!

Проблеми юридичної освіти!

Нещодавно експерти, які розбиралися з особливостями розвитку юридичної освіти в нашій країні, зробили висновок про те, якими є головні проблеми такого навчання, і як потрібно на них реагувати і боротися. Головним недоліком, як в принципі і передбачалося, виявилася велика прірва між теоретичними знаннями та практичними навичками.

predstavlenie_v_sudah

Все це обговорювалося в рамках проведення круглого столу серед міністерства юстиції України. І сам міністр Сергій Петухов акцентував увагу на існуючих двох головних проблемах, а саме корупції в вишах та невідповідності отриманих там знань і тими вимогами, які висувають роботодавці своїм співробітникам. Чиновник також зазначив, що сьогодні юридичний бізнес вкрай незадоволений тим рівнем юридичної освіти, з яким випускники залишають стіни рідного університету і відправлятися на роботу. При цьому потрібних навичок і знань вони не мають.

Інна Совсун, яка є заступником Міністра освіти і науки України відзначила той факт, що робота над правильним формуванням системи юридичної освіти повинна проходити тільки за допомогою злагоджених зусиль академічної спільноти та безпосередньо роботодавців, органів державної влади та інших.
Саме тому зараз іде активна підготовка до першого в Україні стандарту юридичної освіти. Заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова зазначила, що діти та їх батьки повинні чітко знати і розуміти, де зможе отримати роботу випускник, який отримав диплом бакалавра.

Повертаючись знову до обговорення за круглим столом, слід зазначити той факт, що абсолютно всі учасники були згодні з тим, що нинішня програма значно розходитися з реальною практикою, з якою стикаються студенти вже на роботі. Також не варто забувати про те, що і в процесі самого навчання немає практики, тому всі студенти, що вивчають право, потрапляють до роботодавців абсолютно не підготовленими.

Крім цього звернули також увагу на те, що система освіти має проблеми з відсутністю навичок роботи з базами юридичних документів, особливо це відноситься до міжнародного права. Більш того, багато випускників в реальності навіть не мають уявлення про те, як правильно вести публічні виступи або ж ділову переписку з партнерами або клієнтами.

 


Top