Порошенко не підписав закон про фінансування ПТУ

Порошенко не підписав закон про фінансування ПТУ

18 березня закон «Про фінансування професійно-технічних училищ» був відправлений на розгляд і підписання Президенту країни. Але вже 21 березня він був направлений до профільного комітету. Про цей закон ми згадували раніше в наших статтях, де йшлося про те, що з державного бюджету повинні були направлятися субвенції до місцевих бюджетів на підготовку кадрів у цих установах. Загальна сума становила 997,9 млн гривень, яка була б вилучена з стабілізаційної дотації. Але Порошенко не підписав цей закон, мало того, він запропонував взагалі його відхилити. Він стверджує, що просто не може погодитися із запропонованим і представленим способом фінансування.

11

Слід зазначити, що головна причина такої відмови була в принципі передбачуваною. Адже такі описані в законі засоби фінансування можуть призвести до того, що всі потреби в коштах для профтехнічних училищ та інших навчальних закладів можуть бути повністю покладеними на державний бюджет країни. Місцева влада може просто відмовитися від свого спонсорування і такі навчальні заклади повністю перейдуть на плечі держави, а це буде кроком назад у розвитку децентралізації в країні, за що багато так старанно стоять горою.

Згідно з даними Міністерства фінансів України, професійно-технічні заклади потребують 5,8 млрд гривень для свого функціонування, удосконалення робочого процесу і професійності самих педагогів. Але в законі про державний бюджет на цей рік немає ні слова про фінансування таких установ, а ось самими місцевими властями передбачено 4 млрд гривень. Виходить, що недостатньо для повноцінного розвитку 1,8 млрд гривень. І Порошенко відмовляється надавати цю суму, зменшуючи інші проекти та інші потреби. Тому зараз говорити про те, що ж чекає в цьому році ПТУ і інші навчальні заклади ІІ-ІІІ ступенів акредитації, не доводиться. Залишається тільки сподіватися на те, що Міністерство освіти і науки зможе знайти вихід з цього становища і кошти, яких бракує, все-таки будуть знайдені.

 


Top