Поправити результати ЗНО в цьому році буде...

Поправити результати ЗНО в цьому році буде неможливо!

Система перевірки результатів випускників, збереження і підсумовування балів — все це перебуває в руках програмного забезпечення Міністерства освіти і науки України. І представники запевняють, що зараз все максимально захищено, і більше не буде ніякого збою. Саме про це сказала 17 травня Інна Совсун, яка продовжує займати місце першого заступника міністра освіти України.

Вона стверджує, що готуючись до проведення ЗНО в цьому році, необхідно було ретельно змінити попереднє програмне забезпечення, яке було в розташуванні Українського центру оцінювання якості освіти. Адже в минулому році, за підсумками прокурорського розслідування, сервери не мали достатнього захисту. Як наслідок, деякі особи змогли змінити дані тих, хто здавав ЗНО. Саме тому важливо було підготувати таку платформу, яка б дозволила кожному абітурієнту поставити такий бал, на який він буде заслуговувати. І зараз система вже працює в центрі, і зберігає потрібні дані без збоїв.

Інна Совсун ще раз наголошує, що батькам і випускникам не варто переживати, що їх бали зміняться, будуть нижчі, ніж повинні бути. За це відповідають не тільки правоохоронні органи, а й органи нагляду.

Слід зазначити, що 5 травня вже був зафіксований випадок, коли сервер ЗНО був атакований хакерами. Але їм не вдалося пройти якісний захист, і доступ до даних залишився закритим. Ще 4 травня, напередодні першого тестування, сервер завис, він був перевантажений. Причиною стало бажання випускників в останній день скачати і роздрукувати своє запрошення-перепустку на перше тестування з української мови та літератури.

Говорити про те, настільки професійно захищений сервер центру оцінювання якості можна довго, запевняти батьків і випускників. Але тільки після закінчення даної компанії з’явиться можливість дійсно оцінити, наскільки правильними були дії співробітників центру, і наскільки їх зусилля були необхідними. Адже добре відомо, що немає такого сервера, який не можна зламати. Потрібно тільки знайти професіонала такого рівня.

Top