Оплата за навчання в Німеччині скасована! Для...

Оплата за навчання в Німеччині скасована! Для українців теж!

Ні для кого не секрет, що більшість українців мріють здобути вищу освіту за кордоном. Серед найпопулярніших країн можна назвати Польщу, Англію та Німеччину. Вступити в ці заклади досить складно, але якщо мати бажання і потрібні знання — то все посильно.

99282

Днями в Німеччині відбулася дійсно дуже важлива і особлива подія. Нижня Саксонія вирішила скасувати плату безпосередньо за навчання. Це була остання федеральна одиниця країни, яка ще не перейшла на такий режим. Тепер можна з сміливо стверджувати, що в Німеччині вища освіта — повністю безкоштовна.

Найприємнішим можна назвати і те, що таке правило поширюється не тільки на жителів країни. Адже навіть іноземці, в тому числі і наші українці, можуть скористатися такими безкоштовними послугами і отримати якісну освіту за кордоном. Для цього лише потрібно добре знати державну мову, вивчити яку вам допоможе репетитор німецької мови.

Слід зазначити, що німецький сенатор комітету з науки в Німеччині, Дороті Штапельфельд, сказала про те, що плата за навчання була соціальною несправедливістю, і тепер вона подолана. Вона вважає, і вже давно висловлює свою тверду думку про те, що тільки політики повинні забезпечувати необхідні умови для якісної освіти сучасної молоді в країні, і зробити їм можливість отримувати його безкоштовно.

Раніше за кожен семестр навчання в університеті студенту необхідно було викласти від 500 до 1000 євро. Ця сума була непосильною для багатьох німецьких сімей, що вже говорити про іноземців. Така ж ситуація спостерігається і у Великобританії і США, де багато студентів змушені брати кредити на покриття свого навчання.

Українці можуть тепер отримати якісну освіту в німецьких вузах, але для цього потрібно виконати дві важливі умови:

1) Знати німецьку мову вище розмовного рівня, щоб не тільки розуміти студентів, а й викладачів, вчити лекції німецькою;

2) Підтвердити документом наявність доходів, щоб оплачувати своє проживання на території країни.

Але навіть ці умови цілком адекватні і посильні багатьом. Адже в Німеччині є й такі ВНЗ, де навчання проводиться англійською мовою. А якщо ще й успішно пройти грантові освітні програми, то можна отримати непогану стипендію. А вже вона точно покриє на тільки проживання, але харчування, транспорт і навіть покупку одягу. Так що можна сміливо вже планувати своє майбутнє навчання, і прикладати максимум зусиль для того, щоб витратити свої роки на отримання якісних і затребуваних в сучасному світі знань!

 


Top