Новини для батьків дітей з обмеженими...

Новини для батьків дітей з обмеженими можливостями!

Ні для кого не секрет, що зараз влаштувати хвору дитини в дитячий сад або школу досить складно. Потрібно зібрати ряд медичних довідок, обходити десятки кабінетів. Саме на таку бюрократію багато громадян країни скаржилися до Міністерства науки і освіти України. І тільки завдяки їм було прийнято рішення переглянути список потрібних документів. Правки і зміни повинні бути внесені найближчим часом, і набір в нові групиз  червня місяця може бути вже за новими правилами і нормами.

20140529538752944f27a

Слід зазначити, що в постанові про дитячі садки, яка був прийнята і ратифікована ще в 2003 році, діти зараховуються в дитячий сад на підставі заяв батьків, довідок про здоров’я і свідоцтво про народження. А ось вже діток з вадами зору, слуху, мови або розумового розвитку, можна було влаштувати тільки з довідкою від психолога і висновком від лікувально-профілактичного закладу. Отже, лікар повинен бути видати такий документ, де було б вказано, що дитина має право відвідувати дитячий садок на рівні з іншими здоровими дітьми.

На окрему увагу заслуговує і питання з щепленнями. Зараз в нашій країні вони є обов’язковими, і багато дитячих садків дуже вимогливі в цьому питанні. Якщо немає хоча б одного профілактичного щеплення — ходити в дитячий сад категорично заборонено.

Але зараз спостерігається тенденція того, що батьки відмовляються від такої профілактики, і просто змушені або підкуповувати медиків, або давати хабарі в дитячі сади, для того, щоб просто прилаштувати свого малюка. В іншому випадку, дитина просто не зможе отримати потрібної якісної освіти, елементарних навичок, що в подальшому може обернутися великою проблемою.

Саме тому питання про спрощення збору документів в дитячі сади буде розглядатися Міністерством освіти і науки України.

Але, на превеликий жаль, це лише одна з небагатьох проблем системи дошкільної освіти. Адже брак кваліфікованих викладачів, недостатня кількість установ, проблеми з харчуванням і наявністю необхідного обладнання вже багато років турбують батьків. А це все також безпосередньо позначається на соціальному розвитку дитини, його сприйнятті світу і особистісному розвитку.

 


Top