Неминуче закриття шкіл в Україні!

Неминуче закриття шкіл в Україні!

На сьогоднішній день за підрахунками Міністерства освіти і науки України в країні працює 613 шкіл, де кількість школярів не перевищує 25 осіб. Говорити, що це нормально, просто неможливо. В першу чергу, їх закриття вимагає новий закон про створення опорних шкіл, про який раніше було вже зазначено в наших новинах. Також це економічно неефективно, адже вартість навчання одного такого учня буде коливатися в межах 50-70 тисяч гривень, при зазначеній нормі всього в 9100. Тут враховуються витрати на все — комунальні послуги, зарплати вчителям, забезпечення проведення різних олімпіад і конкурсів і багато іншого, що входить в забезпечення школи. Звичайно, якщо подивитися на такі витрати, то навіть не фахівець відразу зрозуміє, наскільки оптимізація вигідна і необхідна.

likvidatsia_shkol

Безумовно, таке скорочення шкіл призведе до скорочення вчителів. І це головне питання — що буде з ними, який захист отримають ті, хто втратив свою роботу? Павло Хобзей відповів на це питання з урахуванням міжнародної практики. Так, в Україні на одного вчителя припадає близько 8 учнів. У той час, коли в Європі цей показник в середньому становить 16. Виходить, що ми можемо з легкістю в півтора рази збільшити ефективність нашої системи освіти. І на думку Хобзея, вчителі далеко не найслабший елемент нашого суспільства, тому вони з легкістю зможуть реалізувати себе і в інших областях, і до того ж професія репетитора завжди буде актуальною.

Прем’єр-міністр в свою чергу зазначив, що навіть скорочення робочих місць і оптимізація роботи шкіл не впливатиме на скорочення фонду оплати праці. Це призведе до збільшення зарплат співробітників, що залишилися. Тому обов’язково будуть проводитися конкурси і тестування, що дозволяють залишити серед педагогів тільки найпрофесійніших, які будуть давати дітям якісні знання.

Відзначимо, що сама ідея створення таких ось шкіл-хабів, на які будуть орієнтуватися і яким будуть підпорядковуватися інші навчальні заклади певного району, була ще озвучена  Яценюком в минулому році в середині листопада. Очікується, що подібні нові навчальні заклади будуть повністю відповідати сучасним вимогам та будуть забезпечені необхідним обладнанням.

 

 


Top