Навчання в приватній школі - скільки це коштує і...

Навчання в приватній школі — скільки це коштує і чи варто того?

Ми раніше в наших статтях згадували про те, що приватні школи і вищі навчальні заклади поступово стали залишати український ринок освіти. Якщо порівнювати з 2008 роком, то їх кількість зменшилася в два рази. Пояснюється це і проблемами з державною підтримкою, і важкою економічною ситуацією.

0_6c570_72433a30_XXL

Слід пам’ятати, що приватні школи — це той же бізнес. Тому відсутність стабільності, різке збільшення цін на комунальні послуги та безпосереднє підвищення орендної плати не могли не дати свої результати. До того ж багато хто також скаржаться на те, що з боку нашої держави постійно йде нав’язування вже давно неефективної організаційної та освітньої моделі, що не потрібна ні дітям, ні їх батькам. Країни Європи також зіткнулися з такими проблемами, але тільки років 20 тому. І зараз вони активно вибудовують нові системи освіти. Деякі вже встигли провести потрібні реформи, і сміливо дивляться в майбутнє. А такі країни як Греція та Іспанія, які довго зволікали з правильними діями, мають тепер 50% безробіття серед молоді.

Для більшості громадян України приватна освіта не є пріоритетною. Сьогодні працює 170 приватних шкіл, з яких 51 — тільки в Києві. Це статистика тільки по тим закладам, які мають необхідну ліцензію.

Що стосується безпосередньо фінансового питання, то слід зазначити, що ціна навчання безпосередньо залежить від рівня акредитації школи, її матеріального забезпечення і кваліфікації викладачів. Також враховується і ряд додаткових послуг, одержуваних учнем. В Україні є такі заклади, після яких учень має можливість стати студентом будь-якого вищого навчального закладу у світі. Яскраві приклади це Kiev International School або Pechersk Interational School. Але і навчання обійдеться від 18 до 30 тисяч доларів на місяць. Дозволити собі таке можуть далеко не всі. Є також і більш бюджетні варіанти з української акредитацією, навчання в яких буде коштувати від 3,5 тисячі до 15 тисяч гривень на місяць.

З одного боку можна подумати, що приватні школи — це лише зайва трата грошей. Але ніхто ніколи не рахував, скільки в місяць витрачають батьки дитини, яка ходить в державну школу. Постійні ремонти, підручники, подарунки вчителям та інше. А при цьому умови набагато гірше і нижче, ніж в платних установах.

 


Top