Можливості отримання освіти для жителів...

Можливості отримання освіти для жителів окупованих територій тепер розширені!

Вчора було внесено зміну до закону, який регулює права і свободи громадян окупованих територій нашої країни, зокрема забезпечує право отримання освіти. За такий законопроект проголосували 228 депутатів. Вчора Сергій Квіт вказав на те, що це рішення дозволить відкрити системні механізми вирішення проблем освіти тим людям, які зараз проживають на окупованих територіях. Зокрема мова йде про два аспекти:

vuzi

1) Квоти для здобуття вищої та професійної освіти для жителів Криму. Це дозволить молоді робити свій вибір усвідомлено і продовжити навчатися на території України;

2) Норма для тих жителів окупованих територій, які вже мають вищу освіту, пройти на території України атестацію для визнання кваліфікації і безпосередніх результатів навчання. Це буде супроводжуватися видачею відповідного документа про освіту.

Міністр зробив акцент на тому, що представлений механізм вкрай необхідний для нашої країни, адже він зможе стимулювати і заохочувати до навчання тих людей, які живуть на окупованих територіях. Таким чином, документи з печатками окупаційної влади не є легітимними в нашій країні, але їх можна буде підтвердити своїми знаннями і отримати вже українську кваліфікацію.

Розгляд даного документа не минув без внесення деяких поправок. Зокрема — вищу освіту отримуватимуть мешканці окупованих територій на конкурсній основі, а професійне навчання буде перебувати в межах тих квот, які встановлені центральними органами виконавчої влади, відповідно до коштів державного бюджету.

Також слід відзначити той факт, що при видачі документів українського зразка, або ж наданні навчання у вищому навчальному закладі, буде враховуватися тільки повна кваліфікація. Це може бути повна середня освіта, повна вища освіта і так далі. До того ж всі майбутні студенти України змушені будуть складати ті іспити з предметів, які в своїй школі не вивчалися — це українська мова, література та історія України.

 


Top