Майбутнє української освіти - дізнаємося думку...

Майбутнє української освіти — дізнаємося думку від IForum

IForum — це щорічна конференція, темою якої в цьому році була саме наша освіта. І цей вибір досить не випадковий. Адже сучасна освіта в Україні перебуває на прикордонному етапі і в який бік вона буде рухатися для більшості людей і навіть для фахівців — справжня загадка. Можливо, це буде онлайн-освіта або модернізований варіант кампусного навчання, яке характерно для США і Канади. Або може бути абсолютно нове. Ми в статті зібрали самі різні думки фахівців конференції.

Снимок

Засновник BVU Group, Денис Довгополий, вважає, що найважливішим моментом є розрив поколінь, який повинен бути викорінений. Адже люди попереднього покоління не можуть вивчати людей наступного. І саме цей момент потрібно міняти, проводити технологічне навчання та інше. Також важливо і віддалене навчання, яке у всьому світі вже давно застосовується. Але головною проблемою є відсутність мотивації. Адже тільки 6% зареєстрованих користувачів до кінця проходять онлайн-курс до кінця, і ця тенденція відноситься і  до платних курсів. Тому зараз якісне навчання будуть отримуватимуть ті, у кого є кошти і є величезна мотивація і бажання.

Також особливе місце буде мати і синтетична освіта. Це унікальна можливість осягнути багато знань, об’єднавши, здавалося б абсолютно різні науки. Прикладом є поєднання ІТ і мистецтва.

А ось Василь Матяшовський, директор Львівської бізнес-школи, турбується про інше важливе питання — як зробити сучасну освіту відповідною сучасним тенденціям. Багато країн активно співпрацюють з бізнесом, і процес написання дипломної роботи повністю підтримується практичними навичками студента. У нашій же країні все відбувається тільки на теоретичній основі. Якщо це поміняти, то можуть з’явитися нові можливості, коли студент буде дійсно кваліфікованим співробітником. Тому постійний діалог університету і бізнесу повинен бути обов’язково.

Гліб Розенберг, керівний партнер JAMM Group, вважає, що майбутнє нашої освіти — в інноваційних таборах, в програмах навчання для підлітків. І важливо будувати процес навчання з такої точки зору — що кожна дитина, це геній.

Якою стежкою буде розвиватися наша освіта можна тільки дізнатися в майбутньому, але можливості і потенціал змінитися на краще у нас дійсно є!


Top