Конкуренція ВНЗ і новини ЗНО!

Конкуренція ВНЗ і новини ЗНО!

Всім прекрасно відомо, що багато випускників хочуть і роблять все можливе, щоб отримати вищу освіту за кордоном. Тільки в минулому році з нашої країни виїхало близько 40 тисяч учнів на навчання в закордонних вузах. Країни-лідери по залученню наших випускників є Польща і Чехія, адже там можна безкоштовно вчитися, якщо попередньо вивчити мову.

t2pr.

Насправді, така цифра є серйозним сигналом для всієї нашої системи освіти. Як свідчать соціальні опитування, майже 50% школярів бажають навчатися за кордоном і будувати там свою кар’єру. І це проблема стосується не тільки українських університетів, але також всієї економіки в цілому. Тому наші ВНЗ повинні працювати над своєю конкурентоспроможністю, пропонувати своїм студентам вигідні умови навчання, нові цікаві та затребувані програми. Також важливо підняти рівень навчання технічних наук, який за останні роки дуже сильно впав.

Безумовно, великим кроком вперед у розвитку нашої освіти стало проведення ЗНО. Зараз, як відомо, є два обов’язкових предмета — українська мова та література, а також математика або історія України на вибір. Але вже в 2017 році планується ввести ще один обов’язковий тест з іноземної мови. Тому в майбутніх абітурієнтів є ще один рік для того, щоб вивчити іноземну мову і показати відмінний результат. Хоча поки що ніяких офіційних даних або висловлювань на цю тему не було. Поки це тільки проект, який активно просувають, так як 2016 рік став років англійської мови в Україні, і було б непогано підтягти її знання всім, в тому числі і школярам. Так як зараз добре володіють іноземними мовами тільки ті, хто додатково займається з репетиторами. Швидше за все нормативні документи з цих питань будуть готові вже ближче до осені, і вже тоді стане ясно, скільки обов’язкових предметів чекає випускників на тестах.

Слід зазначити, що кожен випускник повинен набрати не менше 100 балів на тесті з обов’язкових предметів. При цьому раніше ставився бал, то вже в цьому році буде стояти просто відмітка. Якщо ця відмітка «не здав», він не має права подавати документи в жодної університет країни. Пробувати свої шанси можна буде тільки в наступному році. Діють сертифікати один рік.


Top