Інститут - суспільство - бізнес: давайте...

Інститут — суспільство — бізнес: давайте будувати наше майбутнє разом!

З приходом весни в Донецькому національному технічному університеті ціла команда лідерів, в яку входили і студенти, і проректор, і інші представники академічного колективу, працювала над налагодженням командної роботи, проводила цікаві тренінги з лідерства. Такі тренінги були запропоновані Програмою розвитку лідерського потенціалу університетів України.

potencial2

В основному такі тренінги націлені на те, щоб проаналізувати контекст оточення, (PESTLE), SWOT-аналіз інституційного контексту. Також опрацьовуються вправи по креативності, творчому мисленню. В роботі використовується виконання кейсів із різними проблемами, що дозволяє показати свою креативність.

Слід зазначити, що така програма лідерства отримала визнання в заступника Міністра освіти і науки нашої країни, Інни Совсун, її відзначили заступник  Англії Хелен Фейзи і президент АПН Василь Кремень. Адже саме завдяки їхній  підтримці і фінансуванню, така програма отримала право на життя і зараз активно використовується в багатьох університетах нашої країни.

Головна її мета — це реформування вже давно застарілого сектора вищої освіти завдяки розвитку безпосередньо лідерського потенціалу всіх університетів України. Сам проект розрахований на три роки, і за цей період організатори планують підключити більше 40 вищих навчальних закладів. Щороку, через конкурс, будуть вибиратися ті університети, які зможуть отримати грант на візит в партнерський університет у Великобританії для того, щоб почерпнути кращий досвід цієї країни.

Наприклад, в минулому 2015 році на проведення такої програми подали заявки 96 університетів з різних регіонів країни. Вибрали в результаті тільки 12, серед яких і вже вказаний ДонНТУ. Слід зазначити, що заявка це не просто бажання брати участь. Це спеціальний розроблений проект, який може бути корисним і потрібним для розвитку освіти. Донецький вищий навчальний заклад представив свій унікальний проект під назвою «Університет як безпосередній двигун реформ місцевих громад та бізнесу». Тим самим він дуже сильно зацікавив членів відбіркового конкурсу.

В рамках цього проекту вказана реалізація заходів, які допоможуть якісно реформувати місцеві громади і сам бізнес завдяки науковому, культурному та безпосередньо просвітницькому потенціалу університету. Він також передбачає максимальну взаємодію установи і її викладачів з різними громадськими організаціями.

 


Top