Фінансування вищої освіти - новий механізм від...

Фінансування вищої освіти — новий механізм від МОН!

Міністерство освіти і науки України вже довго займається розробкою правильного і, головне, ефективного фінансування всіх ступенів освіти в країні. Ось недавно стало відомо, що питання щодо вищих навчальних закладів вже повністю вирішене. Так, всі ВНЗ країни будуть отримувати 80% обов’язкового фінансування від суми минулого року, а решта 20% будуть розподілені відповідно до показників безпосередньої результативності роботи цих вищих закладів.

1013794875

Представлена ​​модель фінансування буде складатися з чотирьох компонентів:

1) Базове фінансування;

2) Соціальний фонд;

3) Фонд державної цільової підтримки. Тут будуть закладені кошти для спеціальних категорій людей, які будуть отримувати від країни додаткову підтримку безпосередньо на здобуття вищої освіти;

4) Фонд капітальних витрат. Ці кошти будуть йти на розвиток самого університету або на можливі капітальні інвестиції.

Кожен університет, знаючи про фінансування в розмірі 80% від торішніх коштів матиме можливість планувати свою подальшу роботу на наступний рік. А ось за решту 20% потрібно буде вже поборотися і показати необхідність таких коштів.

Також в МОН зазначили, що будуть враховуватися і кількість студентів, які вибирають для себе вищий навчальний заклад. При цьому увага буде акцентуватися на фінансуванні самого студента в залежності від бажаної спеціальності. Наприклад, інженерні спеціальності, на яких студентів навчають викладачі з багаторічним стажем, зобов’язані отримувати більше, так як вимагають використання лабораторій, різного додаткового устаткування, і іншого. Результативність роботи буде також включати і наукові публікації вищого навчального закладу, його науково-дослідну діяльність, рівень інтернаціоналізації, показники працевлаштування самих випускників. Навіть залучення інших джерел фінансування, для тих самих наукових досліджень, будуть враховуватися в розподілі 20% фінансування.

Стипендії будуть розраховуватися окремо від повного фінансування роботи університетів, вони будуть покладені на соціальний фонд. Також планується безпосередньо відокремити академічні стипендії, ті, які ґрунтуються на успішності студентів, від соціальних, передбачених державою.

 


Top