Дистанційна робота все більше приваблює українців

Дистанційна робота все більше приваблює українців

Завдяки сучасним технологіям, роботодавці отримують можливість економити на віртуальних робочих місцях. У минулому році близько 20% українських компаній використовували віддалених співробітників. Це допомогло їм заощадити приблизно 1,7 млрд грн. Але це не за рахунок низьких зарплат, адже більше п’яти відсотків всіх найнятих таким чином працівників отримували навіть більше грошей за свою роботу, ніж їх колеги.

 42_1448960781
Аналітики зараз роблять свої прогнози про те, що вже в 2017 році кількість співробітників дистанційної зайнятості становитиме не менше 35%. Серед найбільш популярних професій необхідно відзначити програмістів і веб-дизайнерів, вони займають більше половини від числа віддалених співробітників. Такий показник пояснюється тим, що робота не вимагає особистої присутності на робочому місці, все можна робити якісно в будь-якому куточку країни. Сьогоднішня молодь прекрасно розуміє таку тенденцію, тому і подібні спеціальності користуються великим попитом. Адже набагато легше і простіше отримувати зарплату сидячи в своєму затишному домашньому кріслі, не відволікаючись на різні дрібниці і проблеми. Третю позицію займає дистанційний менеджмент. Це бухгалтерські та фінансові послуги. У цьому сегменті можливе зростання найближчим часом до 48%.

Що стосується оплати праці, то різні компанії підходять до цього по-різному. Деякі пропонують такий же оклад, але при цьому економлять на соцпакеті, оформленні робочого місця. Деякі дають високі зарплати, але це не більше 5% компаній. А ось близько 10% роботодавців готові запропонувати своїм віддаленим співробітникам трохи менше заробітної плати, ніж своїм офісним співробітникам. Виною цьому невпевненість в тому, що даний працівник буде присвячувати весь свій час тільки одному роботодавцю.

Якщо говорити про тенденції серед самих віддалених співробітників, то важливим є той факт, що на таку роботу йдуть професіонали високої кваліфікації і люди з вищою освітою. Їх зараз переважна більшість. Віддалену роботу також обирають репетитори, які все частіше пропонують проведення занять по скайпу.

Нещодавно аналітики представили список факторів, які безпосередньо впливають на популярність віддалених співробітників, серед яких слід виділити:

1) Професіоналізм і результативність;

2) Скорочення на оренду, організацію робочого місця, на відрядження, лікарняні та інше;

3) Розширені можливості найму, так як можна знайти співробітника з різного міста і навіть країни;

4) Підвищення мобільності і оперативності.


Top