Дистанційна освіта - плюси і мінуси

Дистанційна освіта — плюси і мінуси

На сьогоднішній день навчальний процес дистанційного навчання досить таки простий і зрозумілий — дитина має свій індивідуальний розклад, який дозволяє їй максимально ефективно провести свій день. Деякі можуть занурюватися і вивчати один предмет за кілька днів, а потім вже перейти до іншого.

Internet Library Concept

На певному ресурсі самі вчителі викладають контрольні роботи. І вже від вибору батьків залежить те, в якому режимі дитина буде їх виконувати. Сам же вчитель зустрічається зі своїм учнем всього три рази в рік. Можна і частіше, за бажанням самих батьків, якщо вони бачать, що така консультація необхідна дитині.

Дистанційне навчання є платним, ціни якого досить різноманітні, від 1500 грн. до 12 тисяч грн. за рік навчання. Але, незважаючи на це, більшість батьків погоджуються з тим, що дитина повинна отримувати знання безпосередньо в рідних стінах. Тим більше, що таке навчання дає такий же атестат, як і  звичайна школа. І при цьому не потрібно витрачати свій час на дорогу, сидіння за партою по 6 або 8 дітей. До того ж дистанційне навчання  — це відмінний варіант для дітей-інвалідів, і тих, хто зараз змушені жити на окупованих територіях.

І зараз кількість навчальних закладів, які пропонують такий популярний вид дистанційного навчання, стає більше. Надходження абсолютно зрозуміле — подача всіх необхідних документів, які можна часто надіслати електронною поштою. Деякі заклади після подачі документів проводять тестування дітей, і обов’язкове спілкування з психологом. Це необхідно для того, щоб створити дитині правильний графік роботи для дитини, та формують базу даних особливостей учня, якою  згодом користується вчитель.

Незважаючи на все це, багато фахівців мають різні думки щодо дистанційного навчання. Є такі, які вважають, що потурати індивідуальності потрібно. Не кожна дитина може нормально витримувати шкільний графік, або ж навпаки шкільних знань йому не вистачає, і тоді виходом може бути тільки дистанційне навчання. Але з іншого боку — робота на дому це дуже велика праця, робота над собою, самоконтролем і силою волі. У дорослої людини є мотивація, є мета — а ось дитині буде досить складно робити вдома роботу, якщо навколо скільки спокуси. Та й самому малюкові потрібно спілкування з однолітками для його соціалізації.

Кожні батьки повинні самі вирішувати, де їх чаду слід отримувати знання, але при цьому важливо зважити всі за і проти.


Top