Чи може освіта за робітничими професіями бути...

Чи може освіта за робітничими професіями бути сучасною?

Кожному відомо, що саме в наш час професійно-технічна освіта в країні знаходитися в досить складній ситуації. Щороку з дверей училищ виходить близько 160 тисяч фахівців. Як стверджує міністерство освіти і науки України, кількість дітей, які захочуть отримати робітничу професію, буде тільки збільшуватися.

При цьому є й інша тенденція. Кількість дійсно грамотних працівників постійно зменшується, і дуже часто їм просто немає заміни, так як на підготовку молодих кадрів високої кваліфікації йдуть роки. Пришвидшити цей процес можна, скориставшись послугами репетитора.

Ми вже неодноразово писали про те, що зараз активно розглядається проблема з фінансування ПТУ. І в міністерство освіти приходить багато листів від місцевої влади з тим, що для їх району досить 15-20 працівників для комунальних служб, в підготовці  кадрів понад цього просто немає сенсу.

У Міністерстві впевнені в тому, що зараз професійні технічні училища повинні акцентувати увагу на підготовці кваліфікованих працівників, які будуть відповідати сучасним вимогам ринку праці. Необхідно особливу увагу приділяти саме практичній частині, адже при працевлаштуванні роботодавці саме на це звертають свою увагу. А це все тягне за собою нові стандарти до професій, наявність кваліфікованих майстрів-наставників, багато витратних матеріалів та обладнання. І впоратися самостійно, без допомоги роботодавців в цьому питанні просто неможливо.

Так, компанії можуть допомагати формувати освітньо-професійні стандарти, адже в процесі розвитку технологій вони часто і швидко змінюються. Також необхідно готувати фахівців на виріст, а не на вимоги, які були актуальні кілька десяток років тому.

Слід зазначити, що є такі промислові компанії, які намагаються підвищити професіоналізм своїх співробітників, і відправляють їх на додаткове навчання. Цей досвід також стати в нагоді і при підготовці молодих фахівців.

Багато експертів погоджуються в думці, що від такої взаємодії роботодавців і безпосередньо системи освіти у виграші перебувають абсолютно всі. Учень отримує потрібні і якісні знання, компанія — професійного і підготовленого співробітника, а система освіти — збільшення попиту на свої послуги.

 


Top