Як стати репетитором

Як стати репетитором

На сьогоднішній день професія репетира є вкрай популярною та актуальною, і багатьох цікавить — як стати репетитором? Більшість школярів не встигають якісно вивчати необхідний матеріал на уроках. Вони змушені ходити на додаткові індивідуальні заняття, щоб отримати потім відмінну оцінку в атестаті, добре здати тестування і вступити в бажаний ВНЗ.

До того ж професія репетитора, на відміну від простого шкільного викладача набагато цінніша, тому нею цікавляються багато викладачів, і навіть ті, хто не має педагогічної освіти. Але для того, щоб почати працювати на цьому терені, важливо розібратися з питанням — як стати хорошим репетитором?

З чого почати

Якщо ви шукаєте питання на відповідь — як стати репетитором і з чого почати, тоді наведені нижче поради допоможуть відкрити завісу цієї дивовижної професії і максимально швидко поповнити лави професійних педагогів:


  1. Вибір предмета. Спершу потрібно визначитися з тією наукою, яку є бажання викладати своїм учням. При цьому варто пам’ятати, що більшою популярністю користуються ті предмети, за якими учні здають щорічне тестування. Можна брати і дуже рідкісні предмети, такі як китайська мова або програмування. Вони дорого цінуються, але при цьому і знання повинні бути відповідні;
  2. Вибір віку учня. Слід пам’ятати, що не можна одночасно працювати з дорослими людьми, студентами або школярами молодших класів. Всі ці групи вимагають свого унікального підходу. Якщо працювати з усіма, то не можна дати гарантію якісного навчання. Краще взяти для себе одну групу, тоді і підхід буде визначений, і літературою можна потрібної запастися;
  3. Місце роботи. Репетитор — це унікальна можливість працювати у себе в будинку, де все під рукою і можна швидко знайти потрібну книгу, для приведення прикладу та іншого. Також можна приїжджати додому до учня. Всі ці моменти повинні бути попередньо обмірковані, і ціна також повинна включати ці аспекти;
  4. Час. Безумовно, робота репетитора не може бути головним джерелом доходу. Але якщо вже було прийнято рішення проводити індивідуальні заняття, то для вибудовування правильного графіка необхідно вирішити для себе, скільки можна відвести часу для підготовки до занять і їх проведення в тиждень. Це дозволить набрати потрібну кількість учнів і при цьому не обмежувати себе у відпочинку;
  5. Ціна. Потрібно переглянути пропозиції репетиторів у Вашому місті. Від цих даних і буде залежати вартість години уроку. Важливо пам’ятати, що репетитори з досвідом роботи і вищою освітою можуть коштувати дорожче. При цьому стати репетитором без освіти, хоча б мінімальної, просто не можливо. Тому для початківців потрібно ставити середні або низькі ціни, щоб на першому етапі залучити клієнтів. Тут також відіграє роль і особистісний фактор. Деякі репетитори, враховуючи благополуччя сім’ї свого учня, можуть навіть зменшувати вартість своїх послуг. Але це вже питання порядності, людяності і так далі.

Ось тепер, коли детальний план дій уже складено, можна сміливо приступати до його втілення. Тепер вже не просто хочу стати репетитором — а стаю репетитором!

Хто може стати репетитором — розглянемо варіанти

Репетитор — це вільна людина, що не має строгого плану своїх дій, не працює під керівництвом завучів та директорів. Для нього найважливішим є успішна підготовка свого учня, адже саме від цього залежить і його майбутній розвиток, поява нових клієнтів та інше.

Професія репетитора досить популярна, тому навіть не фахівці бажають пробувати свої сили і вчити дітей і дорослих. Дуже часто в цю сферу ідуть студенти, люди без вищої педагогічної освіти, та й взагалі відразу після закінчення школи. Давайте розглянемо ці два варіанти:


  1. Репетитор — студент. Багато першокурсників уже розуміють, що прожити на стипендію вкрай складно, тим більше, якщо батьки не мають можливості повноцінно забезпечувати своє дитя. Саме тому вони намагаються почати самостійно працювати — хтось пише курсові за гроші або вирішує домашнє завдання, деякі влаштовуються на роботу кур’єром або на інші вакансії. Але є і такі, які знаходять себе в ролі репетитора. Як стати репетитором студенту — дуже просто. Вибрати предмет, який він відмінно знає, і пропонувати свої послуги. Ідеальним варіантом можна вважати індивідуальні заняття зі школярами молодших класів, допомога їм у рішенні домашнього завдання, підтягуванні знань іноземних мов. Багато батьків довіряють студентам, так як вони молоді, і їм легше знайти спільну мову з дітьми;
  2. Репетитор без освіти. Не всі педагоги, які пропонують своїм учням індивідуальні заняття мають педагогічну освіту. Деякі можуть бути простими економістами, при цьому відмінно викладати економіку в доступній і правильній формі. Це ж відноситься і до іноземних мов, особливо якщо людина — носій або має досвід спілкування з носіями мови. Але якщо запитати, чи можна стати репетитором без освіти в загальноосвітньому закладі, без закінчення вищих навчальних закладів — то швидше за все немає. Можна спробувати своїми сили, виставити оголошення і чекати. Але навряд чи знайдеться людина, яка буде витрачати свої сили і час на навчання у репетитора, який не знає елементарних азів викладання і введення занять.

І наостанок, немає ніяких правильних порад про те, як стати успішним репетитором. Все залежить тільки від людини, її бажань, можливостей і старанності. Все в Ваших руках — головне, не здаватися і добиватися своєї мети!


Top