Гучність, висота, тембр звуку.

Гучність звуку Звук, створюваний одним джерелом, відрізняється від звуку, створюваного іншим. Наприклад, кожна зі струн гітари видає звук, що відрізняється від звуку, який видається іншими струнами. Дві, здавалося б, зовсім однакові скрипки можуть звучати по-різному. При цьому звук скрипки не … »


Звук. Звукові хвилі

Джерела звуку Ми всі живемо у світі звуків. Цей світ необхідний нам для нормального розвитку й існування. Звуки, які ми чуємо, повідомляють про те, що відбувається навколо нас, навіть якщо ми не бачимо джерела звуку. Наприклад, ми чуємо телефонний дзвінок, … »


Коливальний рух, амплітуда, частота коливань, види маятників.

1. Коливальний рух Коливальний рух є одним з найпоширеніших у природі видів руху, і всі ми його неодноразово спостерігали. Коливаються гойдалка, гілки й листя дерев на вітрі, струни музичних інструментів і голосові зв’язки людини, коли видають звуки. Коливальний рух здійснює … »


Рух по колу, період обертання та частота

1. Рівномірний рух по колу Увагу слід звернути на те, що криволінійні рухи більш поширені, ніж прямолінійні. Будь-який криволінійний рух можна розглядати як рух по дугах кіл з різними радіусами. Вивчення руху по колу дає також ключ до розгляду довільного … »


Нерівномірний рух

1. Нерівнномірний рух Рівномірний прямолінійний рух зустрічається досить рідко. Рівномірно й прямолінійно тіла рухаються лише на невеликих відрізках своєї траєкторії, а при переході на інші ділянки їхня швидкість змінюється. Якщо виміряти відстані, пройдені рейсовим автобусом за кожну хвилину, то ми … »


Графіки залежності шляху від часу

У багатьох випадках рух тіл зручно описувати за допомогою графіків. Такий спосіб опису руху досить наочний. У курсі математики вже вивчалися графіки деяких функцій. Проаналізуємо графіки руху й швидкості: l = f(t) і v = f(t). Згадаємо, як на уроках … »


Швидкість, рівномірний рух.

Коли ми говоримо про автомобіль, який рухається, то маємо на увазі, що в певний момент часу він був поруч з нами, а в інші моменти відстань між нами і автомобілем змінювалась, хоч ми і залишались на тому самому місці. Нерухомі ж … »


Механічний рух. Вступ

Ми часто називаємо одні тіла рухомими, інші нерухомими. Дерева, різні будівлі, мости, береги річок — нерухомі. Вода в річці, літаки в небі, автомобілі, що їдуть по дорозі — рухомі. Що дає нам підставу поділяти тіла на рухомі і нерухомі? Чим … »


Top