Всіх випускників шкіл зобов'яжуть здавати тест з...

Всіх випускників шкіл зобов’яжуть здавати тест з української мови

У 2015 році всіх випускників українських шкіл зобов’яжуть здавати єдиний тест з української мови. Його результати будуть зараховані як державна атестація за підсумками шкільного навчання, а також як зовнішнє незалежне тестування, сертифікат про проходження якого можна використовувати при вступі до ВНЗ.

За словами заступника міністра освіти і науки Павла Полянського, до початку наступного року фахівці Українського центру оцінювання якості освіти та Міносвіти розробляють єдині тести для оцінки отриманих знань випускниками загальноосвітніх установ. Тестування з української мови планується провести в квітні 2015 року.

Раніше передбачалося, що в 2015 році буде проведено комбіноване тестування, яке поєднує ЗНО та державну підсумкову атестацію, з усіх шкільних предметів. Однак у зв’язку з надскладною соціально-політичною ситуацією, що склалася на Донбасі, в результаті якої навчальний рік у багатьох школах почався пізніше запланованого часу і школярі не зможуть в повному обсязі пройти навчальну програму, необхідну для належної підготовки до підсумкової атестації, впровадження інноваційних іспитів було відстрочене. Таким чином, в 2015 році комбіноване тестування буде проводитися тільки з української мови, а вже в наступному, 2016 році, його планують провести з усіх предметів, які виносять на державну атестацію.

Потрібен репетитор польської мови? Перейдіть у відповідний розділ і виберіть свого репетитора.

Нагадаємо, що в 2015 році випускники шкіл складатимуть три іспити. Крім єдиного тесту з української, одинадцятикласників зобов’яжуть складати іспит з історії України або математики, а також третій іспит з предмету, обраному на свій розсуд кожним учнем.

Варто також згадати одну з інновацій УЦОЯО, відповідно до якої одинадцятикласники зможуть вибирати один з двох рівнів складності тестових завдань. Дворівневе тестування, за словами фахівців УЦОЯО, необхідно для більш якісного відбору абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.

У 2015 році дворівневі тести будуть впроваджені тільки з двох предметів: української мови та літератури, та математики. Тести категорії «А» будуть менш складного рівня, а тести категорії «Б» — більш складного. Така градація допоможе створити комфортні умови прийому документів, як для університетів, так і для абітурієнтів.

Як відомо, до нинішнього року тести однакової складності здавали всі абітурієнти, незалежно від обраної ними спеціальності. Так, абсолютно ідентичний тест з української повинні були здавати майбутні студенти факультетів української філології та факультетів, наприклад, спортивної медицини, хоча, очевидно, що від студентів цих двох факультетів потрібно зовсім різне знання державної мови.

З наступного року університети отримають можливість самостійно визначати рівень тесту, результати якого необхідно надати для вступу на ту чи іншу спеціальність. Варто також відзначити, що результати більш високого рівня можна буде подавати на спеціальність, де необхідні результати тестів рівня «А». У свою чергу, ті абітурієнти, які складали тест рівня «А», не зможуть вступити на спеціальність, де умови вступу передбачають результати тесту більш високого рівня.

Якщо Вам потрібен репетитор з історії, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.


Top