Випускники показали шокуюче низький рівень знань...

Випускники показали шокуюче низький рівень знань англійської

Випускники показали шокуюче низький рівень знань англійської на ЗНО

У 2014 році майбутні абітурієнти не показали не тільки високого, а належного рівня знань іноземних мов — успішно пройшли тест лише 0,11% випускників.

Про це під час прес-конференції заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук, якого цитує портал «Освіта».

За його словами, для успішного виконання тесту ЗНО з англійської мови, який складали понад 69 тисяч абітурієнтів, необхідно було отримати 56 тестових балів.

«56 балів отримали лише 87 осіб на всю Україну або 0,11% від загальної кількості тих, хто складав цей тест», — повідомив директор УЦОЯО, зазначивши, що ці дані без урахування АР Крим, Донецької та Луганської областей.

«Це дуже і дуже мало. Причому по всіх психометрическими показниками тест був нижче середнього рівня складності. Це не був складний тест », — зазначив Лікарчук.

За словами директора УЦОЯО, тест містив 1500 слів і його складність не можна порівнювати з міжнародними вимірами, такими як TOEFL та інші.

Також Ігор Лікарчук повідомив, що 11 тисяч або кожен сьомий учасник ЗНО з англійської не зміг відповісти на 10 завдань тесту.

Майже 100 осіб не змогли відповісти ні на одне питання тесту.

«Ще гірша ситуація з тією частиною, яку ми називаємо бланк» Б «, де абітурієнт повинен був написати лист іноземною мовою. 25% абітурієнтів, які здавали тест з англійської мови, взагалі нічого не написали. Лише 3200 учасників з 69 тисяч учасників отримали 14 максимальних балів за виконання цього завдання », — сказав директор УЦОЯО.

«Уявіть собі, скільки у нас спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, шкіл з поглибленим вивченням, взагалі шкіл, де вивчається англійська мова і ось такий результат», — зазначив Лікарчук.

Він також повідомив, що жоден випускник сільської школи не отримав найвищий результат. За його словами, це свідчить про те, що сільська школа практично не виробляє високого рівня знань іноземних мов.

Також директор УЦОЯО зазначив, що результати ЗНО абітурієнтів з інших іноземних мов, зокрема, німецького, французької та іспанської мов ще гірше.

«Попереднє керівництво Міністерства освіти і науки у говорило про реформи вивчення іноземних мов. Ввели вивчення іноземних мов з другого класу, другої іноземної з п’ятого класу. Реформ немає », — зазначив директор УЦОЯО.

«Ми не можемо забезпечити вивчення навіть однієї іноземної мови на належному рівні, а займаємося шапкозакиданням намагаючись забезпечити вивчення двох і трьох іноземних мов», — зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти, аналізуючи результати проведення тестування з іноземних мов, що показали випускники українських шкіл.

Якщо Вам потрібен репетитор англійської мови, ви перебуваєте в потрібному місці, просто виберіть викладача.

Top