У 2017 році зарплата вчителів зросте на 50%

У 2017 році зарплата вчителів зросте на 50%

Наступного року заробітна плата педагогів, які працюють в освітніх установах України, виросте в два рази, замість раніше запланованих 30%. Цього вдасться досягти завдяки збільшенню обсягу субвенції, яка піде на покриття зарплат. Спочатку для цього в проекті держбюджету було заплановано 42 млрд гривень, однак згодом депутати прийняли рішення збільшити субвенцію на 10 млрд, внаслідок чого її сума складе понад 52 млрд гривень. Про це очільниця освітнього відомства Лілія Гриневич повідомила на слуханнях у Верховній Раді, які були присвячені фінансуванню сфер української освіти і науки. Міністр зазначила, що принцип справедливого фінансування цих сфер вкрай важливий. Адже європейське суспільство повинно заробляти хороші гроші, в першу чергу, висококваліфікованою роботою.
teacherOath
Крім того, розмір підвищених студентських стипендій планують збільшити. Як наслідок, він зрівняється з рівнем прожиткового мінімуму, який також зросте з 1 січня. А щоб залучити здібних молодих людей вступати навчатися на дефіцитні спеціальності, наприклад на вчителів чи інженерів, в Міносвіти пропонують значно підвищити базовий розмір виплат для студентів, які навчатимуться на цих непопулярних спеціальностях.
У 2017 державну субвенцію отримають особи з особливими освітніми потребами. Її розмір складе 209 млн гривень. Також в профільному міністерстві вирішили підтримати профтехосвіту. На підтримку 19 професій, визначених Кабінетом Міністрів як загальнодержавні, в 2017 році буде виділено 170 млн гривень.
При цьому, в уряді зазначають, що в нинішній час освітня сфера фінансується за залишковим принципом. Однак оскільки вона є однією з основ нацбезпеки будь-якої країни, вже найближчим часом в Україні переглянуть принципи її фінансування. Перш за все, буде розглядатися необхідність удосконалення матеріально-технічної бази науково-дослідних закладів.


Top