Припинено набір в спецшколи

Припинено набір в спецшколи

З 1 вересня 2017 р. припиняється набір дітей з особливими потребами в спецінтернати і школи. Планується, що їх подальше навчання буде проходити на базі спеціальних класів загальноосвітніх навчальних закладів.  До 2022 р. всі школярі інтернатів будуть переведені до звичайних шкіл.

Таким нововведенням міністерство хоче дати можливість особливим дітям відчувати себе абсолютно «нормальними» серед звичайних школярів.

Як правило, учні інтернатів мають проблеми з соціалізацією: їм складно будувати відносини з однолітками, вони не можуть знайти спільну мову з іншими дітьми, вони сором’язливі, і закриті від світу. Подібна реформа спрямована на стимулювання соціального зростання дітей з особливостями. Крім того, вони матимуть можливість отримати освіту, живучи в сім’ї.

Хобі, спортивні секції, репетитор китайської мови, друзі, прогулянки — це все те, що мають звичайні діти, і чим обділені діти з вадами.

Але перед тим як перейти в звичайний клас, ці діти пройдуть спеціальну підготовку на курсах і тільки потім стануть вчитися в інклюзивну класі.

При виховному процесі таких дітей будуть враховуватися їх індивідуальні здібності.

Така практика широко поширена в світі і вже доводить свої переваги: ​​по-перше, в суспільстві формується толерантне ставлення до людей з фізичними вадами, а, по-друге, такі діти розвиваються набагато швидше.

Це не єдине нововведення на 2017 рік. Наприклад, міністерство вже звузило кількість максимального вибору спеціальностей при вступі. Тепер їхне більше 7. Тим, хто бажає вчити деякі предмети для себе і встигати за програмою, радимо, щоб репетитор китайської мови, наприклад, допоміг подужати матеріал, адже самостійне вивчення занадто складне.

Ще одне нововведення — це можливість спочатку завантажити всі документи перед стартом вступної кампанії і тільки потім подавати заяви. Це пов’язано з величезним навантаженням на сервера і бажанням розвантажити їх.

У разі, якщо ви займаєтеся вивченням другорядних наук, не передбачених програмою — тягнути все самому буде складно. Репетитор китайської мови в Києві, наприклад, полегшить ваше навчання.


Top