Новий проект навчального плану для 10 - 11...

Новий проект навчального плану для 10 — 11 класів. Чого чекати?

Міністерство освіти висунуло нові реформаторські ініціативи. На цей раз вони торкнулися створення навчального плану для старших класів. На обговорення громадськості винесено проект навчального плану для десятого та одинадцятого класів. Очікується, що схема створення планів стане докорінно іншою.

Які новини підготувало Міністерство освіти?

Перше і найпомітніше нововведення, яке кидається в очі — зменшення кількості предметів з 22 до 9. Крім того, запропоновано скасувати «універсальний профіль» шкіл. Головним аргументом стало те, що таке профілювання залишається фактично номінальним.
Є ще одна важлива новація для вчителів і учнів: запропоновано ввести нові інтегровані предмети. У розкладі уроків з’являться: Історія, Література, Людина і суспільство тощо.
Заступник міністра Павло Хобзей звернув увагу батьків та освітян на те, що документ розміщений в розділі «для громадського обговорення» тобто, це лише проект. Він дуже сподівається на те, що ця та інші новини освіти, і пропоновані реформи буде максимально широко обговорюватися. Команда міністра закликає всі зацікавлені сторони висловитися.
Міністр і його команда надають величезного значення цьому документу. Його називають одним з перших кроків по реалізації програми «Нова українська школа».
У роз’ясненнях до нового плану зазначено, що учні в старшій школі перевантажені різними предметами. На кожен з них припадає в середньому близько 1.5 в тиждень. В результаті навчання виходить однаково поверхневим. У ситуації, коли учням потрібно готуватися до продовження освіти і більш глибоко вивчати профільні предмети, це абсолютно не раціонально і навіть шкідливо.
В рамках анонсованих фундаментальних змін в школі, нас мабуть чекають і інші новини освіти. Команда Лілі Гриневич уточнює, що повністю зміниться школа приблизно до 2027 року, але вже зараз буде реалізовано ряд новацій в старших класах.


Top